Protection Group - Výhradní zastoupení pro ČR a SK

Dánský výrobce Protection Group už celou dekádu (od roku 2013) vyvíjí a vyrábí ochranné prvky výbavy pro profesionály v prvních liniích. Jeho specializací jsou neprůstřelné vesty a balistické helmy, které dodává armádám i policejním sborům.

Výroba v Evropě

Jednou z výhod Protection Group je fakt, že tahle firma sídlící ve městě Randers v Dánsku vyrábí svoje produkty výhradně ve své domovině nebo někde jinde v Evropě. I díky tomu může na kvalitu výroby a dodržování norem dohlížet přímo vedení firmy, jehož přirozeným záměrem je, aby nemohl být vržen ani stín pochybností na produkty, jež mají chránit ty, kteří chrání nás.

Používané špičkové materiály si v Protection Group přirozeně nevyrábějí sami. Odebírají je však pouze od ověřených a špičkových dodavatelů. Kteří to jsou?

  • Teijin (materiál Twaron)
  • DSM (materiál Dyneema)
  • DuPont (materiál Kevlar)
  • Honeywell (materiál Spectra)

Kvalita před kvantitou

Protection Group se snaží preferovat kvalitu před kvantitou, proto o sobě v oficiálních materiálech tvrdí, že nikdy nebude největším výrobcem ani dodavatelem ve svém oboru. Nechce totiž trh zaplavovat lacinými výrobky z pochybných zemí. Svoje krédo chce dodržet i za cenu nižších tržeb a zisků.

Kromě sériové výroby se Dánové zabývají i výrobou na míru, a navíc umějí i větší objednávky vyřídit v krátkém čase.

Balistická helma PGD-ARCH

Jedním ze zlatých hřebů portfolia značky Protection Group je balistická helma PGD-ARCH, která patří k nejlehčím na trhu. Na její kolejnici a přední plášť je možné namontovat spoustu příslušenství, nicméně variabilita u ní není tou nejdůležitější vlastností. Tato populární přilba je často využívána armádami i policejními sbory především proto, že účinně chrání proti účinkům konvenčního pistolového střeliva a šrapnelů. Oproti běžnému standardu dochází u helmy konstrukce PGD k mnohem menší deformaci a tedy i nižší pravděpodobnosti poškození mozku energií generovanou při zachycení projektilu.

Balistická helma PGD-ARCH
Chcete prodávat nějakou z našich značek? Vytvořte si účet v B2B rozhraní a po schválení registrace z naší strany můžete pohodlně nakupovat
Chcete si udělat představu o zboží, které značka nabízí? Podívejte se na náš e-shop určený pro maloobchodní zákazníky, kde máme kompletní nabídku zboží Protection Group
Máte nějaký dotaz?Kontaktujte nás